Karisa zomrela, aby jej dieťa mohlo žiť

Podobný príbeh sa odohral pred dvomi rokmi v Taliansku, keď CHIARA PETRILLOsympatická mladá žena, Chiara Petrillo, dala prednosť životu svojmu ešte nenarodenému synovi Francescovi, pred svojím vlastným životom. Chiara si vtedy veľa vytrpela kvôli rakovinovému ochoreniu. Zomrela, pretože odložila chemoterapiu, rádioterapiu, aby liečbou neuškodila synovi Francescovi, ktorého nosila pod srdcom.

Pred pár dňami sa podobný prípad odohral v americkom Colorade, keď Karisa Bugal obetovala svoj život, aby mohol žiť jej syn Declan.
3. novembra sa tridsaťštyriročná Karisa Bugal chystala na pôrod v Medical Center of Aurora v Colorade, keď jej lekári zistili veľmi zriedkavú, nepredvídateľnú diagnózu – embóliu plodovou vodou. Čiastočky z plodovej vody sa pritom dostávajú do krvného obehu rodičky a vyvolávajú alergické reakcie. Zriedkavá, o to však nebezpečnejšia, smrteľná situácia pre život matky i dieťaťa.

KARISA

Nenarodenému dieťaťu vtedy začalo zlyhávať srdce.

Lekári ju postavili pred najzložitejšiu voľbu jej života. Buď chlapca porodia cisárskym rezom, pričom ona sama pravdepodobne zomrie, alebo počkajú, a veľmi pravdepodobne to neprežije dieťa.

Karisa sa rozhodla pre život svojho dieťaťa. Syn Declan sa narodil pomocou cisárskeho rezu a matku odvážali na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Jej posledné slová boli: ,,Koľko váži môj syn?“

Krátko po tom Karisa Bugal zomrela.

Zanechala tu dcéru Mallory a novorodenného syna Declana, o ktorých sa bude teraz sám starať manžel Wes. Určite ich čaká neľahké obdobie prvých týždňov, mesiacov, ale aj rokov, a v tomto im chce pomôcť aj finančná zbierka gofundme.

Dve ženy, rodičky, ktoré doslova a do písmena dali život svojim deťom.

Foto: http://www.gofundme.com/gw4i4c
Chiara Petrillo – obrázok s Facebooku prostredníctvom http://www.catholicherald.co.uk/features/2012/06/29/the-mother-who-gave-up-her-life-for-her-unborn-child/

Zdroje:http://cyrilsebo.blog.sme.sk/c/303375/Chiara-zomrela-aby-jej-dieta-mohlo-zit.html
http://www.vpl.sk/files/file/XXXIIpdf_prednasky/9%20Embolia%20plodovou%20vodou.pdf
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2842127/Mother-suffering-rare-condition-shut-organs-died-moments-giving-birth-asking-newborn-son-weighed.html

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s