Svet nie je 3 minúty pred Apokalypsou

… a sú aj dobré správy.

Žena na obrázku je lekárka, gynekologička. Má 9O rokov, a ešte stále pracuje. Catherine Hamilton väčšinu svojho profesionálneho života prežila v Etiópii. Nesmierne sa pričinila o to, aby zmiernila africkým ženám utrpenie, ktoré im po pôrode spôsobovala tzv. prietrž, alebo pôrodná fistula. Život ohrozujúci, ale aj hygienicky veľmi nepríjemný problém. Riešenie a pomoc dokázala nájsť pre tieto chudobné ženy za veľmi prijateľnú cenu – 500 až 1000 dolárov. Zachránila tak mnoho ľudských životov. Jej syn Richard pri oslavách maminej deväťdesiatky povedal, že jeho matka má jedného syna a 35 tisíc dcér. Prinajmenšom toľkým ženám –rodičkám zachránila život a navrátila dôstojnosť

CATHERINE HAMILTON

Na svete nie sú len katastrofy, vraždy, ukrajinské pogromy, intruzívna homoagenda a nanažraní politici. Každá minca má aj druhú stranu. Ak človek dokáže obrátiť svoju tvár k slnku, tak tiene zostanú za ním. Alebo ako hovoria Angličania, ,,ak ti je citrón kyslý, sprav z neho limonádu“.

Slovenskí hokejisti zoči-voči svojim súperom v Soči videli, prehltli horkú pilulku a pobrali sa domov. Pozitívna správa pre psyché národa. Viete si predstaviť, že sme vo finále? 99 percent Slovákov by sa tak nafúklo od pýchy, že by ich mohlo aj rozpučiť. ,,My sme tí najlepší, (to ja som ten najlepší) na svete, bum, tresk, plesk do pŕs.

Takto nám zostala obyčajná realita. ,,La Vida es así“, život je už taký, ako hovoria Španieli.

Nemám dôvod voliť menšinových maďarských politikov. Ale Gyula Bárdos vo vysielaní STV mi urobil celkom dobrý deň. Hovoril jednoducho, plynulo, temer bez akcentu. Znelo to primerane úprimne. Úprimnejšie ako jeho súperi, ktorí majú stokrát väčšie šance v prezidentskej kampani. Gyula sa tak ponoril do svojej talk show, že si ani neuvedomil, ako sa mu celkom sympaticky pošmykol jazyk. Keď spomínal kauzu Hedvigy M., tak ju omylom nazval ,,Malina Hedvigová“.

A ešte jedna pozitívka. Zajtra ráno bude úplne nový deň.

Foto: Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Catherine_Hamlin_-_by_Samuel_Gebru_(Flickr_image_4118437313).jpg

Citovaný zdroj:

http://www.nytimes.com/2014/02/06/opinion/kristof-at-90-this-doctor-is-still-calling.html?_r=0

 

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s