Ľudia v pápežovi Františkovi rozpoznali autentického kňaza

Rozsiahly rozhovor s prelátom Opus Dei, publikovaný 15. decembra v milánskom Corriere della Sera, najpredávanejšom talianskom denníku.

18. december, 2013

Ako sa Opus Dei pozerá na pápeža Františka? Ako jedna z najrozšírenejších a najvplyvnejších inštitúcií v Katolíckej cirkvi privítala zvolenie tohto jezuitu, s jeho prekvapujúcimi iniciatívami?

Privítali sme ho s veľkou radosťou (reaguje s úsmevom prelát Opus Dei, biskup Javier Echevarría), a vo svojich modlitbách som prosil svätého Ignáca z Loyoly, zakladateľa Spoločnosti Ježišovej, ktorého apoštolské plody sú pokladom pre Cirkev, aby orodoval za pápeža Františka. Zakladateľ Opus Dei si veľmi vážil tohto svätca. V jednej zo svojich kníh, v Ceste, sa na neho odvoláva šesťkrát, pričom dokonca používa aj jeho familiárne oslovenie Íñigo.

Pozrime sa teraz na to z druhej strany. Ako sa pápež pozerá na Opus Dei? Už dvakrát vás prijal na audiencii. Hovorí sa, že prechováva úctu k zakladateľovi, sv. Josemaríovi. Je to pravda?

Svätý Otec vyjadril radosť a dal mi svoje požehnanie pre apoštolskú prácu prelatúry, ktorú dosť dobre pozná. Okrem iných dôvodov je tu aj ten, že keď bol arcibiskupom v Buenos Aires, bol v kontakte s rôznymi veriacimi Opus Dei. Dobre pozná aj sv. Josemaríu. Pred niekoľkými rokmi počas pobytu v Ríme, navštívil aj jeho hrobku a v modlitbe zotrval 45 minút. Je to praktická ukážka toho, aká intenzívna a veľkorysá je modlitba človeka, ktorý je v súčasnosti následníkom sv. Petra.

Od prvej chvíle sa pápež František prejavil ako ,,revolučný” pápež, schopný prichádzať s prekvapujúcimi rozhodnutiami.

A ľudia hneď rozpoznali v pápežovi Františkovi autentického kňaza, ktorý sa veľa modlí, a ktorého zaujímajú starosti človeka, s ktorým sa práve stretáva. Súčasne je veľmi striedmy v osobnom živote. Do hĺbky chce prežívať ten nádherný obraz Benedikta XVI., ktorý túžil po tom, aby sa Cirkev stále viac podobala na nazaretský domov. Aby sa toto mohlo stať skutočnosťou, nestačí len vedieť sa zriekať hmotných vecí (niektoré z nich sú potrebné ako pracovné prostriedky, pre život v rodine, v spoločenskom živote). Ako nás učí pápež František, človek potrebuje opravdivo milovať čnosť chudoby.

PAPEZ PRELAT

Celý článok si možno prečítať TU.

Foto: http://www.opusdei.sk/art.php?p=56466

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in OPUS DEI and tagged , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s