Schindlerov zoznam a Bergogliov zoznam

,,Jorge Mario Bergoglio, súčasný pápež František, preukázal počas špinavej občianskej vojny v Argentíne nesmierne schopnosti”, tvrdí Nello Scavo autor práve vychádzajúcej knihy Bergogliov zoznam. ,,Prezieravosť, vynachádzavosť, odvahu, ktoré sú priam charakteristické pre tajného agenta 007. A to všetko preto, aby zachránil prinajmenšom sto ľudí pred istou smrťou.

91

Jorge Bergoglio vtedy zosnoval tajnú operáciu na záchranu disidentov, ktorých argentínska junta prenasledovala. Napríklad aj tak, že schovával študentov v Maximo College v Buenos Aires, keď ani jeho jezuitskí spolubratia netušili o čo ide, mysliac si, že sú to mladí ľudí, zúčastňujúci sa na cvičeniach o rozlišovaní povolania, alebo príprave na seminár.

Autor knihy na základe desiatok svedeckých výpovedí tvrdí, že J. Bergoglio takto zachránil najmenej sto mladých, starých ľudí, veriacich, neveriacich, kňazov, odborárov, intelektuálov. Mnohých však pomohol zachrániť nepriamo, pričom tu sa počty odhadujú až na 1 200. To by bolo dokonca viac ľudských životov, ako zachránil Oskar Schindler počas druhej svetovej vojny.

Kritici niekedy J. Bergogliovi vyčítali, že sa mal ostrejšie verejne postaviť proti praktikám junty. V tých časoch bol na oveľa nižšej pozícii, jeho slovo by zďaleka nemalo takú váhu. Okrem toho, prejavil sa so svojím charakteristickým postojom. Pápež František sa drží presvedčenia, že skutky sú oveľa hlasnejšie, než slová.

Zdroje:

http://vaticaninsider.lastampa.it/en/the-vatican/detail/articolo/bergoglio-papa-el-papa-pope-28098/

http://www.patheos.com/blogs/standingonmyhead/2013/09/bergoglios-list.html

Edward Pentin http://www.mercatornet.com/articles/view/bergoglios_list_the_untold_storyFoto: Creative Commons http://www.mercatornet.com/articles/view/bergoglios_list_the_untold_story

 

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s