Otestujte si svojho stredoškoláka

Neopýtali sme sa sto Slovákov, ale chceli sme sa spýtať tridsať prvákov, stredoškolákov,DUMMY presne tak, ako v tej slávnej, televíznej relácii. Otázka mala znieť – čo je to figúra, čo je to figurína, čo je to figúrka, čo je to figurant. Koľkí z prvákov, stredoškolákov, by poznali odpoveď na všetky otázky?

Aby bola úloha reliabilná (spoľahlivá a platná), bolo by záhodno tie isté otázky položiť aj končiacim štvrtákom, maturantom – teda zistiť, koľko vedomostí sa na nich za štyri roky nalepilo. Rovnako nevyhnutné by tiež bolo zvážiť a uistiť sa, nakoľko tieto úlohy zodpovedajú učebným osnovám daných žiakov, katalógu cieľových požiadaviek, štátnemu vzdelávaciemu programu, školskému vzdelávaciemu programu, európskemu referenčnému rámcu, multikultúrnemu schematizmu, národným stratégiám najrozličnejšieho zrna, a či by sme pritom neporušili daktoré z ustanovení Všeobecnej deklarácie ľudských práv a práv dieťaťa.

Ba čo viac, ak by náhodou nepoznali správnu odpoveď, ľahko by to mohlo povážlivo rozhojdať ich rokmi ustátu hladinu sebaúcty. A toto si už naozaj nikto nezoberie na tričko!

Asi sa teda (radšej) neopýtame.

Tak si skúste otestovať sami svojho stredoškoláka. Veď sa mu to všetko pletie dennodenne pod nohy – postava ako novodobá modla, hlavne tá vo výkladoch, postavičky vystupujúce vo všetkých hrách, akurát s tým pánikom držiacim takú čudnú tyč by možno bol istý problém.

Otestujte si svojho stredoškoláka, či chodí po svete s otvorenými očami a ušami.

SURVEYOR

Foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Students_attending_course_and_practice_using_a_surveyor_rod_for_mapping_profiles_of_various_habitat_features.jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Holt_Renfrew_Mannequins.jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Titsingh_Japanese_acupuncture_manequin.jpg

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in ŠKOLA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s