Intrák v centre Blavy

Tip na internátne ubytovanie hlavne pre prvákov na vysokých školách v Bratislave.

Študentský domov Dowina (http://dowina.org/) sa nachádza takmer v samom srdci Bratislavy, blízko12 Prezidentského paláca a Úradu vlády, na Námestí Slobody 26. Je určený mimobratislavským študentom – chlapcom, najmä prvákom, ktorí sa rozhodli študovať v Bratislave a hľadajú niečo viac ako obyčajný študentský domov. Bývanie je tu zamerané viac na rodinnú atmosféru, duchovný rast a celkovú kvalitu, než len na masové ubytovanie študentov.

Dowina je relatívne blízko ku všetkým dôležitým bratislavským univerzitám a najužšiemu centru mesta. Dopravná dostupnosť je veľmi dobrá – 15 minút pešo od železničnej a 20 minút od autobusovej stanice. Samozrejme, využitím MHD sa táto vzdialenosť výrazne skracuje. Trolejbusová zastávka sa nachádza priamo pred vchodom do budovy, autobusová zastávka je vzdialená asi 2 minúty a električková 6 minút pešo.

11

V študentskom domove je možné chodievať na sväté omše do kaplnky alebo prijať sviatosť zmierenia u niektorého z kňazov z prelatúry Opus Dei, ktorí sú v Dowine dvaja. Cez víkendy sa zvykne chodiť hrávať futbal k Dunaju alebo sa robia iné aktivity, účasť je, samozrejme, podobne ako aj na svätých omšiach, dobrovoľná. Počas roka je možné za symbolický poplatok chodievať na kurzy španielčiny ktoré vedú ľudia zo španielsky hovoriacich krajín. Snahou vedenia študentského domova Dowina je poskytnúť každému študentovi dostatok času a možností na vzdelávanie sa a dosahovanie čo najlepších výsledkov.

Ďalšie informácie na http://dowina.org/

13

 

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in OPUS DEI, SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s