Tie normy KBS

Nie som hovorca spomínaných noriem, sú interné, a pritom sa stali mediálnym divadlom pre svet a tak…Takže áno, možno z hľadiska PR, načasovanie, uplatňovanie, vysvetlenie, jasličkové slávnosti, atď. A potom údajne ešte ten kredit Cirkvi. Len tak mimochodom, čo je to? Politická korektnosť? Hovoriť o politickej korektnosti pred Veľkonočným Trojdním…

…………………………………………..

Ak chceme hľadať odpovede na svoje otázky, možno sa treba zamerať na ten posledný bod noriem č. 15. Hovorí sa v ňom o sankciách a o náprave ,,zaviazať ho k náprave škody, napr. prostredníctvom opravy alebo odvolania chybnej či škodlivej výpovede”.

Hovorí sa tam o ,,škode, chybnej či škodlivej výpovedi”.

Ďalej extrakt z rozhovoru s M. Gavendom:

,,Smernicu KBS treba vnímať ako internú smernicu, aké má každá inštitúcia. Biskupi chcú predísť tomu, aby sa miešali osobné názory a oficiálne postoje biskupskej konferencie, eventuálne katolíckej cirkvi. Každá minca má dve stránky. Na jednej je sloboda prejavu, na druhej aj v rámci tej istej slobody nárok verejnosti poznať oficiálny postoj či náuku, ako ju hlása Katolícka cirkev. Najmä, keď sa v dnešnej dobe kadekto vydáva za teológa.”

Kňaza v médiách vždy berú ako hovorcu, oficiálneho reprezentanta. A mediálne prostredie je niečo celkom iné, ako kazateľnica. Všetci sme si to mali možnosť uvedomiť za posledné mesiace a roky. A všetci sme si mali možnosť prečítať všakovaké všeličá z tých najrozličnejších autorských pier.

Nevšimli ste si napríklad, že sa akosi PRITVRDZUJE MUZIKA?

Áno, médiá treba využiť, ale zasa ich nepreceňujme. Dokážu vyhrať voľby, šíriť misijný aspekt evanjelizácie, ale tá echtovná evanjelizácia sa robí ,,one on one“. Po slovensky to niekto sformuloval ako ,,na ksicht“, a nie ,,na web“. V konečnom dôsledku, človek ,,zevanjelizovaný internetom“, sa nechá celkom ľahko internetom aj potopiť. Možno to platí aj v opačnom garde, všeličá mu neuškodia.

Jean Marie Vianney žil dávno, ale nevadí. Vraj ho najskôr ani nepúšťali ku kázaniu, a neskôr tie kázne boli nie veľmi pravé, orechové. 16 hodín denne spovedal a dnes je patrónom kňazov.

Zrejme mu šlo o osobnú svätosť veľmi konkrétnych jednotlivcov!

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s