Tory chce sobášiť homosexuálov?

cameroonBude to poriadny syzifovský balvan vysvetľovať budúcim pokoleniam, čo je to konzervatívec, liberál, pravičiar, ľavičiar, komunista, anarchista, okupant Wall Streetu. Politická nálepka, ako zavádzajúci červený herring. Britský konzervatívny premiér David Cameron presadil v Dolnej snemovni sobáše homosexuálnych párov. Iniciatívne, napriek tomu, že na to nebol nadmerný spoločenský tlak, napriek odporu mnohých členov vlastnej strany. Z iných, oportunistických dôvodov. Okrem iného chce získať mladých liberálnych voličov, chce urobiť z konzervatívneho ,,modernu“.

O čom je potom ešte konzervatívec, keď už ani hodnota rodiny pre neho nič neznamená?

Člen francúzskej socialistickej strany Bruno Nestor Azerot narobil v Národnom zhromaždení poriadnu paseku, keď sa vyslovil proti politike svojho šéfa Hollanda na uzákonenie homosexuálnych manželstiev a adopcií detí.

Bruno pochádza z Martiniku, kde je 60 percentná nezamestnanosť, a povedal im toAzerot0 otvorene:

,,Musíte nás počúvať. Na ostrove, kde je 60 percent mladých ľudí nezamestnaných, kde aj ich rodičia sú bez práce a domova, tak to už nemáme žiadnu inú prioritu pre slušnejšiu budúcnosť, než im ponúkať homosexuálne manželstvá?“

Viacerí britskí konzervatívci sa vzbúrili proti Cameronovi, podobne Bruno Azerot proti Hollandovi. Zriedkavé momenty v straníckej politike, keď sa viac prejaví zdravý úsudok, formované svedomie, prirodzený zákon, než stranícka poslušnosť.

Ten Fénix z popola nakoniec vždy vstane, prirodzené a normálne sa presadí. Žiaľ, niekedy až po odrazení sa odo dna, po veľkých kataklizmách, svetových vojnách.

Fénixov-lastovičiek je dnes stále menej a menej, popol hustejší a oportunistickejší. Politik obráti kabát podľa toho, ako mu to práve najviac vyhovuje.

Pokolenia čo prídu, majú dve zásadné voľby. Nechať sa viesť a zavádzať, opíjať rožkom lacnej slobodienky, alebo sa usilovať o model, ktorý sa bude čo najviac približovať voľbe ,,na ksicht“, a nielen ,,na stranícke tričko“ a ,,menšie zlo“.

Použitý zdroj: http://www.mercatornet.com/articles/view/from_a_man_of_the_french_left_a_passionate_defence_of_marriage

Foto: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:David_Cameron_-_World_Economic_Forum_Annual_Meeting_Davos_2010.jpg

http://www.mercatornet.com/

 

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s