Hegerová a generiká

Keď televízia už týždne dopredu avizuje, že v Legendách popu bude Hana Hegerová, v hudobnej pamäti človeka sa vynorí všetko to, čo pani Carmen Farkašovú urobilo prvou dámou československého šansónu. Vedia ju oceniť mladí, pre starších je to aj kus nostalgie za nenávratnom.

Formát je ale taký aký je. Príležitosť spievať jej hity dostáva nádejná omladina. Niektorým to šlo viac menej dobre, iným viac menej, než dobre.

A tak si potom človek radšej vylepší chuť na youtube…

Duch rovnostárskeho demokratizmu ľahko podsúva myšlienku, že každý je dosť dobrý. Dosť dobrý na čokoľvek. I am O.K., you are O.K. Deväťročné dievčatá na hanymontany, dvadsaťroční chalani na schumacherov na diaľnici, armstrongovia na sedem slávnych tričiek, akýkoľvek politik na akéhokoľvek prezidenta.

Ten gén s ktorým sa rodíme, sa však obísť nedá. Človek chce kvalitu, originál, nie generiká a neautorizované náhradné dielce. Polopravdy, mačkopsy, partizánčiny vytrhávania z kontextov, rozriedené evanjeliá – to všetko zachutí ako prípitok, ale po treťom poháriku sa už žalúdok dvíha.

Nespokojná je ľudská duša, kým nedostane svoj Originál.

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

One Response to Hegerová a generiká

  1. Fragile píše:

    Tiež si myslím, že ak je niekto dobrý herec, že sa nemá nechať navliecť do situácie, že sa o ňom bude hovoriť, že je veľmi zlý spevák. Tak by som totiž charakterizovala včerajšiu mužskú rolu duetu Levandulová. To, že mnohé piesne sú prespievané inými spevákmi, je vo svete bežné. Nie vždy musí platiť, že len tá prvá, teda originál, je najlepšia. No tá včerajšia alternácia Levandulovej dopadla vďaka pánovi Kovárovi katastrofálne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s