Netreba sa báť mediálnych estrád

Netreba sa báť, máme aj vynikajúcich biskupov, len nerobia zo seba mediálne hviezdy. Máme aj vynikajúcich kňazov, len nerobia zo seba mediálne hviezdy. Máme vynikajúceho Svätého otca, a hlavne máme Hlavu cirkvi, jej Veľkňaza Ježiša Krista.
Cirkev sa obrodí v Roku viery, aj napriek všetkému, ale hlavne preto, lebo ,,”Kde sa rozmnožil hriech, tam sa ešte väčšmi rozmnožila milosť” (Rim 5,20).

To, čo tu prebehlo počas víkendu, bol otvorený útok na hierarchickú sústavu Cirkvi a na pápeža. Snaha o vrazenie klinu medzi veriacich a biskupov a kňazov. Viera sa skúša v ohni, ale rovnako sú veriacim potrebné aj doktrinálne vedomosti a spomínaná zbehlosť v súčasnom masmediálnom svete. Bola taká nádej, keď na téátrojke vystúpili tie dve neidentifikovateľné postavičky z Rakúska, samodefinujúce sa za cirkevných analytikov, že ľuďom sa otvoria oči. Nestalo sa, hltali ich ako zhypnotizovaní. Pritom ten Pampala vyzýval na nejaké slovenské národné povstanie, pani Pampalová propagovala kongregáciu sestričiek v Amerike, ktorej predstaviteľka vydala knihu o sexuálnej etike, nezlučiteľnú s cirkevným učením, na čo ju následne Kongregácia pre doktrínu viery odsúdila. Pani Pampalová nám toto dávala za vzor, ako sa treba búriť proti pápežovi.

http://www.cbsnews.com/8301-202_162-57446645/vatican-u.s-nuns-book-on-sexuality-poses-grave-harm-to-the-faithful/

Ako na začiatku, tak aj na konci tejto avantúry, bude pred každým katolíkom, aj nekatolíkom, stáť otázka: Dôveruješ viac Svätému otcovi, biskupovi rímskemu, hlave Katolíckej Cirkvi, zástupcovi Krista na zemi, alebo tým, ktorí sa možno nechtiac dali do tejto predsilvestrovskej estrády zmanipulovať.

Aj keď arcibiskup Bezák odporúčal ,,nie také tie legendárne Vianoce s jasličkami“, ale skôr ,,také to stretnutie sa s priateľmi“, osobne sa teším na tie legendárne, naozajstné, s jasličkami, aj s malým Ježiškom v nich.

Až potom pôjdem s kamošmi na pivo

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

One Response to Netreba sa báť mediálnych estrád

  1. Anonym píše:

    Ako obvykle – trefa do čierneho!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s