Choď na Fidži každý deň

Nemôžem, neviem, nedá sa. Nemám peniaze, len veľa roboty.

 

Britský dobrodruh Bear Grylls sa preslávil seriálmi ,,Man vs. Wild“, o nadľudskýchBear_Grylls_2 výkonoch, ktoré musel neraz vyvinúť, aby prežil v divočine. A možno sa tie zručnosti prežitia začal učiť už jedného pekného dňa, v pohodlnej londýnskej kancelárii.

800px-The_Point_(Fiji)Dostal vtedy takú lákavú ponuku. Cestovať na Fidži, niečo nakrútiť, letenka, cestovné náklady, plus 10 tisíc dolárov do vrecka. Podmienka bola jediná. Lietadlo štartuje o 48 hodín.

Že sa taký ultra last minute neodmieta? Bear mal práve roboty vyše hlavy, povinností aspoň na dva týždne. Zavrel sa v kancelárii, tuho premýšľal, a potom vysúkal rukávy.

O dva dni už sedel v lietadle.

 

Začínajúci bežec si chcel vyskúšať trasu horského polmaratónu, aspoň tých prvých 5 kilometrov do kopca. Fučal, ale keď bol na prvom kopčeku, o spiatočke vôbec neuvažoval. Na desiatom kilometri sa ešte mohol otočiť, na pätnástom už nebolo prečo. Keď ho ešte pohnala blížiaca sa búrka, v cieli zistil, že má za sebou prvý polmaratón s veľmi slušnýmFlickr_-_The_U.S._Army_-_Jump_over_Mt._Rainier začiatočníckym časom.

 

John McCloskey píše, že aj kresťania by mohli niečo odkukať od Steva Jobsa:

 

Jobs: ,,Buď meradlom kvality. Niektorí ľudia si nevedia navyknúť na prostredie, kde je vysoký profesionalizmus samozrejmosťou“.

McCloskey: Nie je to naozaj tak, že ak sme dobrí v tom, čo robíme profesionálne, alebo ak si kvalitne plníme poslanie v rodine, ľudia potom berú vážnejšie to, čo im hovoríme o Kristovi a jeho Cirkvi?

Jobs: ,,Chceš stráviť zvyšok svojho života tým, že budeš predávať sladkú vodu, alebo chceš využiť šancu a zmeniť tento svet?“ – slávna otázka Steva Jobsa Johnovi Sculleymu, bývalému predstaviteľovi Apple.

McCloskey: Tak ako Steve, aj my by sme mali uvítať tie životné výzvy a túžiť po veľkosti. V konečnom dôsledku máme len jediný produkt – našu vieru – ktorý každý skutočne potrebuje.

 

Určite sa nedá ísť každý deň na Fidži, a možno sa Fidži nikdy ani konať nebude. Každý deň800px-Plumber_at_work ale poskytuje dosť výziev – v pracovnom, rodinnom, spoločenskom živote. Každý človek môže pritom dať viac, alebo lepšie. Aj v obyčajných maličkostiach, ktoré možno urobiť s väčšou láskou.

Ak má všetku svoju každodennú činnosť obetovať, nemôže ponúkať Bohu fušerinu, šmejd. Ani mladý tesár z Nazaretu – Boh aj Človek – nemohol predsa zo svojich rúk produkovať nepodarky.

 

Človek má na to dobrú inšpiráciu, prísľub: Všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje.

 

 

 

 

Foto: http://commons.wikimedia.org/w/index.php?title=Special:Search&limit=500&offset=0&redirs=1&profile=default&search=bear+grylls

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flickr_-_The_U.S._Army_-_Jump_over_Mt._Rainier.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Point_(Fiji).jpg

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Plumber_at_work.jpg

 

 

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s