Ako vybudovať novú kultúru a civilizáciu

Konzervatívna Amerika sa stále ešte len prebúdza z tej novembrovej noci. Obama v Bielom dome na ďalšie štyri roky a s ním aj otvorená podpora politiky potratov, homosexuálnej agendy, diktátu svedomiu. Konzervatívna Amerika sa už prestáva pýtať, ako k tomu mohlo dôjsť, ozývajú sa hlasy ako ďalej, a to nielen na úrovni ,,makromanažmentu“. Taylor Marshall v článku ,,Ako môžeme vybudovať novú kultúru a novú civilizáciu“, si na prvý pohľad berie do ruky fejtónové pero. Za tým fejtónom sa však môžu skrývať aj celkom overené nástroje.

,,S republikánmi to nešlo, s mormonom to nevyšlo. Také sú fakty. Ale čo ďalej?

Moja odpoveď pre všetkých mladých laikov: majte veľa detí, veľa katolíckychTaylor, manželka a teraz už šesť detí detí. Vypnite telku. Hrajte sa so svojimi deťmi. Oprášte baltimorský katechizmus. Učte ich. Objímte ich. Milujte ich. Nehádajte sa s manželkou pred nimi. Modlíte sa s nimi ruženec každý večer? Ruženec by mal byť pre vás ako dýchanie. Len smelo do toho. Aj keď ste unavení. Modlite sa ruženec. Čítajte Písmo spolu s rodinou. Čítajte verziu Douay Rheims – nie nejaké zriedené napodobneniny prekladu. Naučte sa po latinsky. Učte aj deti latinčinu. Nechoďte do kostolov, kde zneužívajú liturgiu. Zlá liturgia učí deti, že Božie veci nie sú dôležité, že je to len záležitosť ľudského rozmaru. Vychovávajte svojich synov k mužnosti, svoje dcéry k ženskosti. Zoberte synov na poľovačku, na rybačku. Dovoľte im rozštvrtiť ulovené zviera. Pozvite svoju dcéru na rande. Dajte jej najavo, že je dáma. Ignorujte presexualizované komerčné médiá. Nevpúšťajte tie toxické výkaly do svojich obývačiek. Bdejte.“

Návod na budovanie novej kultúry a civilizácie z dielne ,,mikromanažmentu“. Určite sa tým nemyslí stiahnuť sa zo spoločenského či politického života, izolovať sa, urobiť si z domova katakomby. Ale podobným spôsobom začínali aj prví kresťania. Na svojom vlastnom dvore.

Foto:http://cantuar.blogspot.sk/p/about.html

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s