List Dobrého pastiera

Svätý otec napísal list Dobrého pastiera. Rozhodoval vo vážnej a znepokojujúcej veci, starostlivo a vecne, s povinnosťou vyplývajúcou z lásky.

,,Starostlivo a vecne som sa oboznámil s vážnou a znepokojujúcou situáciou a po dlhej modlitbe nemohol som sa vyhnúť povinnosti, vyplývajúcej z lásky, obnoviť medzi vami účinnú kolegialitu a usporiadané pastoračné riadenie v trnavskej arcidiecéze, v autentickom duchu II. vatikánskeho koncilu, ktorého päťdesiate výročie otvorenia si pripomíname práve v tomto roku.”

KKC 885: „Toto kolégium, nakoľko sa skladá z mnohých, vyjadruje rozmanitosť a univerzálnosť Božieho ľudu; nakoľko je však zhromaždené pod jednou hlavou, vyjadruje jednotu Kristovho stáda.“

Láskavý list otca ku všetkým svojim synom. Aj k tým, ktorí sa možno nechali strhnúť urazenou ješitnosťou, možno naivitou, možno aj nie najčistejším úmyslom. Aj k tým, ktorí ,,ničomu nerozumeli”, alebo im celá vec bola ľahostajná. Ku všetkým Slovákom, k svojim synom.

Svätý otec ponúka perspektívu do budúcnosti. Skúsme neobísť tú poslednú vetu, ktorá môže byť ešte dôležitejšia, než tá prvá:

…že sa vynasnažíte žiť stále hlbšie každodenný život v duchu viery, aby pri osobnom stretnutí s Kristom jeho milosť formovala vaše srdcia.

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s