Klamú, až sa hory globálne otepľujú!

Poslanec M. Poliačik sa stal dnes teológom . Prihodilo sa mu to v parlamentnej rozprave o registrovanom partnerstve. Podľa jeho traktátu, Ježiš Kristus nikdy neodsúdil homosexualitu. “Nikde, nech ideme od Starého po Nový zákon,” povedal M Poliačik, ,,a ak by sám Ježiš sedel v tejto sále, tak by hlasoval za, pri tomto konkrétnom návrhu“.

Za svojich akademických orodovníkov si vybral biblistov českobratskej cirkvi evangelikálnej, autora situačnej etiky Josepha Fletchera, a samého seba, so svojím vlastným výkladom lásky, ako hlavného kritéria posudzovania dobra a zla.

Podpásová taktika prekrúcania pojmov a odvracania pozornosti, naberá na obrátkach. Keby homosexuálni aktivisti vyšli s pravdou von a domáhali sa legalizácie rozvratu rodiny, asi by sa im veľkej podpory nedostalo. Preto si vymysleli registrované partnerstvo.

Celá tá vojna otvára vždy svoje prvé fronty na lingvistickej úrovni, na slovíčkárení. Chcú spolitickoskorektniť to, čo by mohlo vyrušovať posledné zvyšky svedomia ľudí.

Cirkev bola vždy dobrým terčom, hlavne preto, že v týchto otázkach neuhýna. Veľmi účinne sa pritom dajú využiť protikatolícke nálady niektorých vrstiev obyvateľstva. Malá skupinka LGBT si je však dobre vedomá, že ani to nestačí, aby na svoj obraz prekvasila väčšinu obyvateľstva.

Teraz je to o oddeľovaní Krista od Cirkvi.

Nakoniec bude maximálne trápne , keď jediným obhajcom rodiny zostane učenie Cirkvi, a pritom milióny vzdelaných ľudí (do Cirkvi nepatriacich) sa v 21. storočí informácií, nechajú prekabátiť lacnou lingvistickou pozlátkou.

Na samom počiatku LGBT je vždy tzv. inakosť. Celkom sympatické slovo, evokuje slobodu ducha, tolerovanie odlišností, oslovuje každého indipenďáka, každého rebela, ale aj väčšinu po voľnosti túžiacich mladých ľudí. Aj ruskí, inak zmýšľajúci disidenti, boli na tej správnej strane bariér.

Aj za tým je dobre zakamuflované klamstvo. Na konci snaženia LGBT je totiž presadzovanie paragrafov o tzv. hate speech – nenávistných prejavoch voči inakosti.

Ale to je už o inakšej inakosti.

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s