STV to nevie, alebo nechce?

Markíza a JOJ očividne nechcú, a možno by aj vedeli. Preto im ide skôr o vírenie emócií, rýpanie do inštinktov. Ale STV ,,patrí“ všetkým a možno budeme platiť koncesionárske poplatky aj po roku 2013. Asi by sme mali chcieť viac.

Cez kábel nám začali prúdiť české televízne stanice. Resuscitácia starých dobrých Bakalárov, s novým, vtipným ponímaním, neraz s výbornou hereckou šou. Telka beží, dá sa pri nej príposluchovo robiť aj veci pomimo. Variť, odbehnúť k počítaču. Zaujímavé, že tie hlasy akosi až tak nevyrušujú. Bez zbytočného zvyšovania tónov, profesionálne kultivovane, neraz aj vtipne. Prehľad týždňa sa dá pozerať, niekedy to urobia tak dobre, že človek si nevdojak odpozerá aj regionálnu prkotinu zo Šluknavska.

STV je mdlá. A keď sa chce zo svojich mdlôb vymaniť, občas z tej podpriemernosti uletí do bulváru. Nepoznám riešenia, či emailovať šéfa, lobovať, alebo ignorovať peoplemetre.

,,Tak si prepni na satelit, klikni na internetové TV“, môže znieť jednoduché riešenie. Pes je ale zakopaný doma. Tu žijem, tu je moja realita. A pravdupovediac, zasa až tak veľmi netúžim stať sa zasväteným odborníkom na opravu ciest v Českom Švajčiarsku, či multikutúrnu problematiku škótskeho Durhamu.

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s