(Ne)zmysel pre detail

Ešte sa vylopotím tým kilometrovým strmákom, a potom si dám oddych. Slnko praží a na vrchole sa črtá niečo ako útulok. Je to ešte lepšie, je to autobusová zastávka pri ceste (foto vľavo). Pekná, s takou novou strieškou. Výborné miesto pri dlhom behu na relax, trošku sa zahrať na pohoďáka, pohodlňáka, vyložiť nohy a chvíľku sa tváriť, že čakám na autobus. Ak príde, budem ho ignorovať.

Nemôžem však ignorovať tú búdku, pod ktorou oddychujem. Zánovná, z dobrých materiálov a to najkrajšie na nej je tá strieška. Očividne citlivo prikomponovaná k priľahlému mohutnému agátu. Ten strom toho už videl a projektant si asi povedal, že ani strom nazmar. Ale skôr to urobil naschvál, veď prístrešok sa dal posunúť o pár metrov ďalej. Tak či tak, oslovuje to citom pre detail, možno snahou o symbiózu, harmóniu s prírodou. Poteší, aj keď najkrajšie detaily bývajú práve tie, ktoré až tak do očí nebijú.

Možno to boli eurofondy, a tak sa chlapci mohli trošku pohrať s myšlienkou, zmajstrovať to fajnovejšie, než sa na takéto odľahlé miesto patrí. A možno vo finále tie eurofondy vyschli  a možno sa im už nechcelo zabávať sa s ,,prkotinami” a demontovať starú búdu.  Ináč si totiž neviem vysvetliť prítomnosť vedľa stojacej starej zastávky, hrdzavej haraburdy, obrastenej zelinou, slúžiacej ako veľkokapacitný odpadkový kontejner a možno aj kvázireterát. Ani len tí notoricky chýrni zberači kovošrotu oň nejavia záujem.

Alebo žeby som na tú myšlienku ešte nedorástol a ponúka sa nám tu nejaké hlboká architektonická vízia, ako zosnúbiť staré s novým?

Foto: autor

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s