Akú životnosť by mal Ján Krstiteľ dnes?

To bol ten chlapík, čo žil na púšti a živil sa kobylkami a lesným medom.Keď vmietol tvrdú pravdu do očú vtedajšieho mocipána Herodesa (Nesmieš žiť s manželkou svojho brata), mozog konkubinujúcej konšpirátorky rozhodol, že ho treba zlikvidovať. Ako dlho by prežil Ján Krstiteľ dnes? Ako dlho by trvalo brúsenie nožov, leštenie strieborných podnosov?

Asi 130 krajín sveta má oficiálne zakomponovaný nepriateľský postoj voči kresťanstvu vo svojej domácej politike, tých 50 najagresívnejších vedie Severná Kórea, Afganistan a Saudská Arábia a tabuľku uzatvára Malajzia. Vo viacerých z týchto krajín sa nenávisť ideologická neraz mení aj na fyzické násilie.

Bývalý kresťanský Západ si krvou ruky špiniť nebude. Krv je krv, tam sa nedá nič zatajiť, dnes už má každý v mobile aj foťák. V móde je úder pod pás, rana odzadu, a ,,hádaj, kto ťa udrel“.

Ako by dnes reagoval ,,vyspelý“ Západ na proroka, ktorý vyzýva na pokánie, lebo sa priblížilo Nebeské kráľovstvo?

  • možno by ho vysmiali, hlavne tí, ktorí si už vybudovali svoje kráľovstvá na haciendach v štýle ,,Môj dom, môj hrad“,
  • možno by ho ignorovali, anlajkovli, dilítovali, spamovali, zavírovali – nech už neotravuje, veď dnes je už predsa všetko inak, veď dnes už predsa žijeme v 21. storočí,
  • možno by na neho vytiahli znôšku tých najprimitívnejších lží z internetovej kopy, vyrenderovali by na neho a na jeho rodinu, akých všelijakých prešľapov sa dopustili,
  • určite by ho označili za netolerantného, nehodného dnešných čias a zo svojej púšte (aj z parlamentov)  by ho odkázali späť do púšte,
  • a možno by sa našli aj takí, ktorí by mu chceli udeliť nejakú výročnú cenu, najlepšie na nadnárodnej slávnostnej akadémii – len aby mali už od neho konečne pokoj.

Ján Krstiteľ svoj boj neprehral, aj keď jeho život skončil tak drasticky. ,,Hlas volajúceho na púšti“ nemal svoju vlastnú agendu, ale bol poslom Boha a podľa toho sa správal až do poslednej minúty. Ján Krstiteľ neprehral, lebo Boh nikdy neprehráva.

Foto Hamíd Saber – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Desert_Leader.jpg

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in VIERA. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s