Lady Gaga s dlhým nosom

Lady Gaga musela zrušiť svoj koncert v indonézskej Džakarte, pretože niektoré islamské skupiny sa jej vyhrážali, že jej nedovolia ani len vystúpiť z lietadla. Americká tlač teraz horekuje nad islamským radikalizmom. Lady Gaga zas roní slzy, ako sa jej upierajú jej ,,základné demokratické práva” a sloboda ,,umeleckého” prejavu.

Takáto negatívna reakcia na jej hypersexualizované predstavenia, kde provokatívne zosmiešňuje náboženské presvedčenia, sa neobmedzuje len na Indonéziu. Jej šokujúci biznis na scéne so stále väčším rozhorčením prijímajú obyvatelia celej juhovýchodnej Ázie.Vnímajú ho ako americký kultúrny imperializmus, ktorý pohŕda morálnymi hodnotami iných krajín.

V Rusku varovali speváčku Madonnu, že ak bude propagovať homosexuálnu agendu, budú ju pokutovať. Vo Francúzsku stále väčšie skupiny ľudí protestujú proti divadelným hrám, ktorých jedinou pointou je zosmiešňovanie (hanobenie) kresťanských symbolov. V liberálnom Turecku varoval premiér divádlá, ktoré uvádzajú čilskú hru ,,Obscénne tajomstvá každého dňa”, že im zruší dotácie.

A čo Amerika? Už celé generácie mladých ľudí boli vychované v tom, že neexistuje žiadna verejná morálka, že jediné čo platí, je individualistická sloboda aj na úkor každého iného.

Preteky v predaji hedonistickej kultúry, degradovanie ľudskej sexuality, dolár ako guru všetkých hodnôt.

A čo Slovensko? Bola by Lady Gaga na Slovensku vítaná? Napríklad na chystanom dúhovom pochode? Podporili ho západní ambasádori v Bratislave. Mimochodom, celý rok o nich nepočuť, hádam len vtedy, keď rozlievajú predvianočný punč a podporujú homosexuálov. Podporil ho aj starosta Bratislavy Milan Ftáčnik – v mene obyvateľov Bratislavy.

Myslím, že Lady Gaga by bola na dúhových pochodoch ako doma. Nemyslím si, že by jej niekto mal brániť vystupovať z boeingu na letisku M.R. Štefánika. Spôsobov, ako protestovať proti bezprizórnosti tohto typu ,,umenia”, je oveľa viac. Napríklad bojkot na všetkých úrovniach.

Foto – http://www.catholicworldreport.com/Item/1392/lady_gaga_gets_the_indonesian_boot.aspx

Reklamy

About cyrilsebo

Tento blog je o dvoch trpaslíkoch, ale kameň je ten istý.
This entry was posted in SPOLOČNOSŤ. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s